Studyjna wizyta z udziałem przedstawicieli kilku czołowych polskich uczelni technicznych to element współpracy w ramach porozumienia na rzecz kształcenia kadr w obszarze energetyki jądrowej. Politechnika Krakowska przystąpiła do niego w maju br. Od nowego roku akademickiego uczelnia uruchomi specjalność energetyka jądrowa na studiach II stopnia na kierunku energetyka. W przyszłości zamierza kształcić w tym obszarze na studiach I i II stopnia. W uroczystej inauguracji roku akademickiego w Szkole Doktorskiej PK wzięli udział przedstawiciele władz Politechniki Krakowskiej, a więc prorektor ds.
Studenci PK architektami Marsa. Jakub Knapek i Anna Kordaszewska wyróżnieni w międzynarodowym konkursie
Ponadto, doświadczenia chemiczne wiążą się często z ograniczeniami, np. Ze względu na szybkość reakcji, koszty i gabaryty urządzeń, bezpieczeństwo uczestników zajęć i inne kwestie praktyczne – zauważa dr inż. – Całe szczęście z pomocą przychodzą technologie VR, które są wysoce immersyjne, interaktywne oraz mocno sensoryczne. Technologie rozszerzonej rzeczywistości stanowią dobry sposób do prezentowania trójwymiarowych obiektów i konceptów, które można skutecznie stosować w nauczania studentów – przyszłych inżynierów.
Poznaliśmy zwycięzców konkursu fotograficznego organizowanego przez PK w ramach Dni Jana Pawła II
Spotkanie z pieśniami patriotycznymi związane ze Świętem Niepodległości 11 listopada, noworoczne spotkanie kolędowe oraz piknik integracyjny na Zamku w Korzkwi połączony z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Słuchacze współpracują także aktywnie z Biurem Podróży Arion, co owocuje wieloma w ciągu roku wycieczkami zagranicznymi. Miasto Pszczół zajmuje się zakładaniem i prowadzeniem ekologicznych uli w miastach zarówno na dachach budynków, jak i na gruncie. Obecnie prowadzi pasieki dla hoteli, budynków komercyjnych i biurowych oraz uczelni na terenie Warszawy i Krakowa, w tym m.in. Poza ulami firma tworzy hotele dla owadów i ostoje, prowadzi warsztaty dotyczące pszczół oraz z tworzenia świec z naturalnego wosku, apiterapie, uloterapię, a także sadzi łąki kwiatowe.
- Ponad 600 specjalistów, zajmujących się bezpieczeństwem powodziowym Polski wzięło udział w – organizowanym przez Politechnikę Krakowską – pierwszym z siedmiu szkoleń o polskich budowlach i instalacjach przeciwpowodziowych.
- Z laboratorium będą mogli korzystać także studenci i doktoranci, prowadzący badania w ramach swoich prac dyplomowych i doktorskich.
- W takich obszarach jak energetyka, transport, sektor wodociągów i kanalizacji, infrastruktura cyfrowa, usługi pocztowe i kurierskie, gospodarowanie odpadami, przetwarzanie i dystrybucja chemikaliami.
- Finalistów sesji będzie można także spotkać podczas Naukowej Sesji Mistrzów, która zwieńczy odbywającą się na Politechnice w ten weekend Ogólnopolską Konferencję Kół Naukowych „NAOKOŁO” (organizowana razem z Forum Uczelni Technicznych).
- Podpisany na Politechnice Krakowskiej przez prof. Andrzeja Szaratę oraz prof. Bai Haili list intencyjny zapowiada poszerzenie współpracy pomiędzy TCU a PK o nowe pola, a więc kształcenie w obszarze inżynierii chemicznej.
Doświadczenie zdobyte podczas pobytu na plinko budda opinie innych uczelniach to kapitał, który studenci mogą wykorzystać nie tylko w życiu zawodowy, ale i społecznym. Warto śledzić pojawiające się na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej informacje o możliwościach wyjazdowych. Co roku na Politechnice Krakowskiej odbywa się także Dzień Mobilności. Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Stanowiło ono okazję do tego, by zyskać wiedzę na temat programów wymian studenckich, stypendiów zagranicznych, możliwości studiów oraz staży i praktyk poza granicami Polski.
Co grozi za korzystanie z kasyna online na terenie Polski?
Następnie wymagane dokumenty muszą złożyć w Dziale Współpracy Międzynarodowej. Piotr Hańderek jest studentem trzeciego roku architektury. Obecnie w ramach programu Erasmus kształci się na Politechnico di Torino we Włoszech, która jest uczelnią partnerską Politechniki Krakowskiej. Jak sam przyznaje zwycięski projekt powstał pierwotnie z myślą o zorganizowanym przez WA PK konkursie „Łobzów Countryard”. Paweł Jamróz, student drugiego roku studiów II stopnia biotechnologii na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej, jest współautorem kilku artykułów i monografii naukowych oraz uczestnikiem trzech projektów badawczych zajmujących się technologią druku 3D. Jest także laureatem złotego medalu w klasyfikacji generalnej konkursu organizowanego w ramach International Warsaw Invention Show IWIS 2022 oraz złotego medalu XVI międzynarodowych targów wynalazków i innowacji INTARG (nagrody zespołowe).